1. Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Provozovatelem obchodu Antikvariát Fénix je:
Dana Struhalová
 IČ: 74082353
Mánesova 2760/18
Ostrava
702 00 
Česká republika

Číslo účtu: ČSOB 207 465 454/ 0300 

Všechny ceny knih jsou uvedeny v Kč a jsou konečné.
  
Knihy poštou zasíláme zpravidla do 3 pracovních dnů od potvrzení objednávky, v případě platby předem do 3 pracovních dnů po příchozí platbě. 
Knihy zasíláme pouze v rámci České republiky.
Mírné opotřebení knih odpovídající jejich stáří není v popisu uváděno.

Poštovné a balné:

Česká pošta, platba předem na účet: 80-Kč

Česká pošta, zaslání na dobírku, 140,-Kč

Vrácení zboží

Dle základě zákona 367/2000 Sb. má zákazník právo odstoupit od smlouvy o koupi zboží bez udání důvodů do 14 dnů od převzetí zboží, neboli máte právo vrátit zboží do 14 dnů a my Vám vrátíme finanční částku, kterou jste za zboží zaplatili.

___________________________________________________________

Na základě zákona 367/2000 Sb. (Zákon, kterým se mění zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů) má kupující právo od smlouvy o koupi zboží odstoupit 14 dnů od převzetí zboží.

Odstoupit od smlouvy o koupi, respektive vrátit zboží může kupující bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. Rozhodný den uplatnění záruky vrácení peněz v rámci 14 denní lhůty je datum odeslání zboží kupujícím, nikoliv datum dodání prodávajícímu. Prodávající je potom povinen kupujícímu vrátit finanční částku, kterou kupující za zboží zaplatil a to oproti podepsaní dobropisu, který vystaví prodávající a zašle kupujícímu emailem. Ten jej po podepsání odešle prodávajícímu, nejlépe s vráceným zbožím. Vrací se pouze částka za zboží, nikoliv za poštovné, dopravu, balné apod. Způsob, jakým mají být peníze vráceny si určí kupující (převodem na účet, poštovní poukázkou, osobním odběrem apod.). V 14 denní lhůtě má kupující samozřejmě také právo požádat o výměnu zboží za jiné, pokud mu nevyhovovala velikost, barva, druh zboží apod.

Žádáme zákazníky, aby před vrácením zboží nejprve prodávajícího telefonicky nebo elektronickou poštou kontaktovali a domluvili se na nejvyhovujícím způsobu uplatnění záruky vrácení peněz (způsob vrácení zboží – pošta, dopravce, osobně; způsob vrácení peněz – převod, složenka atd.)

Od smlouvy o koupi zboží nemůže kupující odstoupit v případech daných zákonem:

» na poskytování služeb, jestliže s jejich plněním bylo s jeho souhlasem započato před uplynutím lhůty 14 dnů od převzetí plnění

» na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele

» na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání

» na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal

» na dodávku novin, periodik a časopisů

» spočívajících ve hře nebo loterii

 

Aby bylo vrácení zboží v rámci 14 denní lhůty uznáno, musí kupující splnit následující podmínky vrácení zboží:

» Zboží musí být čisté, naprosto neporušené, dobře zabalené v originálním neporušeném obalu a schopné dalšího prodeje. Musím být rovněž kompletní, tak jak jej kupující od prodávajícího převzal. Se zbožím je nutné dodat veškeré listiny, které kupující se zbožím obdržel, zejména se jedná o: záruční list výrobce, příručky, návody, visačky apod. Reklamní materiál, vizitky atd. se nevracejí. Pokud některá z těchto zásad nebude dodržena, bude zboží vráceno zpět, nebo bude vrácena jen poměrná část hodnoty zboží - podle toho jak porušení zboží omezí jeho další prodejnost. 

» Zboží musí být zasláno prodávajícímu běžnou balíkovou službou, dopravcem, kurýrem nebo předáno osobně. Dobírka nebude přijata. Přesný způsob zaslání si obě strany předem domluví.

___________________________________________________________